ورود و عضویت
0
No products in the cart.

تغیر یا غیرفعال سازی سنجش قدرت کلمه عبور در ووکامرس

افزونه وردپرس مدیر زرد وردپرس 21 ارد 1400

غیرفعال سازی قدرت کلمه عبور ووکامرس | سنجش قدرت کلمه عبور ووکامرس | ساده سازی کلمه عبور در ووکامرس | مدیریت کلمات عبور کاربران در ووکامرس

در خدمت شما هستیم با یک آموزش کوتاه و مفید در رابطه با مدیریت کلمات عبور کاربران در ووکامرس که شما میتوانید با استفاده از آن سنجش قدرت کلمات عبور در ووکامرس را غیرفعال کنید. اگر شما با ووکامرس کار کرده اید حتما میدانید که اگر عضویت در صفحه حساب من ووکامرس فعال باشد در هنگام عضویت کاربر در صورتی که بخواهد کلمه عبور را انتخاب کند یک سنجش قدرت کلمه عبور را به شما نمایش میدهد و بصورت پیشفرض از کاربر میخواهد که یک کلمه عبور قوی انتخاب کند. این دو موضوع متفاوت از هم میباشد. ما در این آموزش هم آموزش غیرفعال سازی سنجش قدرت کلمه عبور کلمه عبور و هم آموزش تغییر قدرت کلمه عبور را خواهیم گفت.

ما در مقاله 4 روش برای حفاظت از رمز عبور پیشخوان وردپرس به شما گفتیم که چگونه میتوانید یک کلمه عبور قوی بسازید و از آن حفاظت کنید. سنجش قدرت کلمه عبور ووکامرس یکی از ویژگی های خوب ووکامرس است. اما آنچه مطرح است برخی از مدیران میخواهند این سخت گیری ووکامرس در انتخاب کلمه عبور را کاهش یا حذف نمایند. پس در این آموزش با ما همراه باشید.

تغییر حساسیت قدرت رمز عبور در ووکامرس

بصورت پیشفرض تا زمانی که شما یک کلمه عبور قوی انتخاب نکنید دکمه ثبت نام فعال نخواهد شد. در ووکامرس قدرت کلمه عبور بین عدد ۰ تا ۴ سنجیده می شود و بصورت پیشفرض 3 ( متوسط ) است. در زیر به لیست قدرت کلمات عبور ووکامرس اشاره خواهیم کرد:

  • 4 : قوی
  • 3 : متوسط (پیش فرض woocommerce)
  • 2 :  ضعیف ولی کمی قوی تر
  • 1 : حداقل ضعیف
  • : خیلی ضعیف  (مثلا a)
در ادامه بخوانید:  آموزش نصب قالب به صورت دستی و درونریز محتوا | از طریق هاست و پیشخوان

غیرفعال سازی قدرت کلمه عبور ووکامرس

حال که با قدرت های کلمه عبور ووکامرس آشنا شدیم وقت آن رسیده است یاد بگیریم که چگونه میتوانیم این قدرت را تغییر دهید. برای این کار لازم است فایل functions.php قالب وردپرس خود را باز کنید.

برای ویرایش این فایل هم میتوانید وارد پیشخوان وردپرس » نمایش » ویرایشگر شوید و فایل functions.php را انتخاب و ویرایش کنید و هم میتوانید از طریق فایل منیجر هاست خود وارد مسیر زیر شوید و کد مورد نظر را قرار دهید:

wp-content/themes/theme-name/functions.php

کدی که از آن صحبت میکنیم کد زیر است این کد را در انتهای فایل function.php قالب وردپرس خود قرار هید.:

/**
 * Change the strength requirement on the woocommerce password
 *
 * Strength Settings
 * 4 = Strong
 * 3 = Medium (default) 
 * 2 = Also Weak but a little stronger 
 * 1 = Password should be at least Weak
 * 0 = Very Weak / Anything
 */
add_filter( 'woocommerce_min_password_strength', 'wpnovin_change_password_strength' );
 
function wpnovin_change_password_strength( $strength ) {
	 return 4;
}

خب در قطعه کد بالا به جای عدد 4 موجود در خط 14 شما میتوانید یک عدد دیگر بین 0 تا 4 قرار دهید که بالا گفتیم که این اعداد به چه معنی می باشد.

غیرفعال سازی حساسیت سنجش قدرت رمز عبور در ووکامرس

خب اگر بخواهیم بصورت کامل این بخش را غیرفعال کنیم چه باید کرد؟ اگر نخواهیم کاربر برای تعیین کلمه عبور عبور هیچ سنجش قدرتی را مشاهده نکند تکلیف چیست؟ نکته ای که میخواهم قبل از آموزش غیرفعال سازی قدرت کلمه عبور ووکامرس به شما بگویم آن است که امنیت کاربران بخشی از امنیت وردپرس شماست و غیرفعال سازی این بخش ممکن است باعث انتخاب کلمات عبور ساده توسط کاربران و به خطر افتادن امنیت حساب کاربری آن ها شود. پس حد المقدور از غیرفعال سازی این قابلیت خودداری فرمایید.

در ادامه بخوانید:  ذخیره محصولات افزوده شده به سبد خرید در ووکامرس

برای غیرفعال سازی این قابلیت کافیست مانند روش اول وارد فایل functions.php قالب خود شوید و قطعه کد زیر را در ادامه کدهای قبلی خود قرار دهید:

/**
 * Remove password strength check.
 */
function wpnovin_remove_password_strength() {
    wp_dequeue_script( 'wc-password-strength-meter' );
}
add_action( 'wp_print_scripts', 'wpnovin_remove_password_strength', 10 );

 

سنجش قدرت کلمه عبور ووکامرس
خب حالا اگر صفحه حساب من ووکامرس و بخش ثبت نام بروید خواهید دید که این ساده سازی کلمه عبور در ووکامرس انجام شده و این قابلیت بصورت کامل با این قطعه کد کوتاه حذف شده است.

مدیر زرد وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader