ورود و عضویت
0
No products in the cart.

آموزش جامع رفع مشکل لود المان / ابزارک های المنتور

افزونه وردپرس مدیر زرد وردپرس 21 ارد 1400

رفع مشکل لود المان های المنتور | آموزش رفع کندی المنتور | رفع مشکل نمایش ابزارک ها المنتور | چگونه خطای عدم لود المنتور را رفع کنیم؟ | آموزش رفع مشکل بارگذاری کامل المنتور | رفع مشکل لود المنتور

المنتور علاوه بر مزایای بیشماری که دارد در برخی موارد ممکن است آنقدر اذیت کننده باشد که بخواهید قید این صفحه ساز فوق العاده را بزنید. اما دست نگهدارید هر مشکلی قطعا راه حلی دارد. از جمله مهم ترین و شایع ترین مشکلات استفاده از المنتور که ممکن است با آن مواجه شوید مشکل لود المان / ابزارک های المنتور باشد. بسیاری از کاربران که از المنتور به عنوان صفحه ساز خود استفاده میکنند زمانی که میخواهند یک صفحه ، نوشته یا برگه را ویرایش کنند با این خطا مواجه شده اند. در ادامه با آموزش رفع کندی المنتور همراه ما باشید تا بگوییم چگونه میتوانید این خطا را رفع و از المنتور خود لذت ببرید.

خطای لود المنتور / المان های المنتور چیست؟

همانطور که گفتیم ما در این آموزش به شما خواهیم گفت که چگونه خطای عدم لود المنتور را رفع کنیم؟ این خطا در المنتور به دو صورت رخ میدهد. اول ممکن است که کل صفحه ادیتور در المنتور لود نشود و اصلا شما نتوانید سایدبار ویرایش که شامل ابزارک های المنتور است را مشاهده کنید. این خطا بسیار کم پیش می آید و دلیل آن در بیش از ۹۰ درصد موارد کدنویسی قالب شماست و با تغییر قالب به قالب پیشفرض وردپرس مشکل شما رفع خواهد شد. که برای بررسی بیشتر این خطا و برای رفع مشکل لود المنتور پیشنهاد ما این است با ارائه دهنده پوسته یا پشتیبانی آن در تماس باشید. این خطا به این صورت است و مانند تصویر زیر در حالت لودینگ یا در حال بارگذاری خواهد ماند:

رفع مشکل لود المنتور

مورد که از مورد قبلی بسیار شایع تر می باشد این است که صفحه لود می شود ، بدنه سایت هم لود میشود اما المان های المنتور کم رنگ بوده و در حالت لودینگ قرار میگیرد. مانند حالتی که در تصویر زیر مشاهده میکنید:

رفع مشکل لود المان های المنتور

خب حالا که متوجه شدیم خطا چگونه رخ میدهد میرویم سراغ راه حل های رفع مشکل لود المان های المنتور مشکل پس در ادامه روش های رفع مشکل نمایش ابزارک ها المنتور را یک به یک شما خواهیم گفت. لازم به ذکر است با انجام این روش ها به احتمال ۹۸ درصد مشکل شما رفع خواهد شد. پس تمامی موارد را با دقت دنبال و انجام دهید.

بررسی پیشنیاز های المنتور

درست است که میگوییم المنتور یک صفحه ایده آل است و با هر قالب وردپرسی سازگار است اما هر پلاگینی که هسته گسترده و قوی دارد یک سری پیشنیاز هایی دارد که ممکن است نیاز باشد در ابتدای کار آن ها را بررسی کنیم و شما هم این موارد با مشخصات سرویس و سایت خود مقایسه کنید و در هر موردی نیاز به ارتقا بود نسبت به ارتقای آن اقدام نمایید:

  • نسخه PHP مورد نیاز : نسخه ۷.۱ به بالا
  • نسخه MySQL مورد نیاز : ۵.۶ به بالا
  • Max Upload Size : مقدار ۵۱۲ به بالاتر
  • Memory limit : مقدار ۵۱۲ به بالاتر
  • Max Execution Time : حداقل ۱۶۰ به بالاتر
  • PHP Zilp : فعال
  • cURL : فعال
  • مرورگر ها : کروم ، فایرفاکس ، سافاری و دیگر مرورگر های استاندارد
  • نسخه وردپرس مورد نیاز : ۵.۰ به بالا
در ادامه بخوانید:  بازاریابی محتوا در وب سایت چه مزایایی به همراه دارد ؟

چک کردن نسخه PHP و انتخاب یک نسخه ایده آل

نسخه php هاست معمولا یکی از مشکل ساز ترین مواردی است که همواره انگشت اتهام در چنین مواردی به سمت آن است. نسخه php هاست های ایرانی معمولا بین 5.6 تا 7.3 است. با بروزرسانی هایی که ارائه دهنده های هاستینگ انجام میدهند معمولا سعی میکنند به کاربران آخرین و بروزترین نسخه ها را ارائه و آن را به عنوان نسخه پیشفرض سرویس ها قرار دهند. اما در برخی موارد و در شرکت های معدودی در ایران نسخه php همچنان روی 5.6 است. همواره توصیه ما این است که از نسخه 7 php استفاده کنید. از بین نسخه های php استیبل ترین نسخه ها به ترتیب 7.1 و 7.2 است. پس حتما به مدیریت هاست خود بروید و از قسمت select php version یا MultiPHP Manager در سیپنل نسخه php خود را چک و اگر پایین تر از 7 است روی 7.1 یا 7.2 تنظیم کنیم.

رفع مشکل لود المنتور با تغییر نسخه php

اگر قادر به تغییر نسخه php هاست خود نبودید یک تیکت به پشتیبانی هاست خود ارسال کنید و درخواست کنید تا نحوه تغییر این مورد را به شما اعلام کنند.

همچنین یک راه سریع برای چک کردن نسخه php هاست شما وجود دارد و آن هم این است در پیشخوان وردپرس » منوی المنتور » اطلاعات سیستم بروید. در صفحه اطلاعات سیستم المتور و بخش اول یعنی Server Environment میتوانید اطلاعات کامل سرویس خود را مشاهده کنید:

آموزش رفع کندی المنتور

عبارت PHP Version نسخه php هاست شما نمایش میدهد. سایر موارد مرتبط نیز در دیگر ردیف ها قابل مشاهده است.

افزایش محددیت مموری هاست شما از طریق فایل wp-confing

آموزش رفع مشکل بارگذاری کامل المنتور فقط به موارد بالا ختم نمی شود ، یکی دیگر از مواردی که میتواند مانع از لود کامل المان های المنتور باشد پایین بودن مموری هاست شماست. ما در مقاله آموزش کاهش خطای داخلی سرور در وردپرس به شما نحوه افزایش محدودیت مموری را آموزش داده ایم. در اینجا نیز به نحوه افزایش مقدار که معمولا در هاست اشتراکی ایران یک عدد کم است و نیازمند ارتقا و افزایش دارد آموزش خواهیم داد. در روش قبل گفتیم که در اطلاعات سیستم المنتور میتوانید نسخه php هاست خود را مشاهده کنید. در همان صفحه یک بخش دیگر به نام WordPress Environment است که اطلاعات وردپرسی سایت شما را نمایش میدهد. در یکی از ردیف ها Memory limit وردپرس را میتوانید مشاهده کنید. نیاز است که این مقدار حداقل 512MB باشد اگر کمتر است با افزایش دهید.

در ادامه بخوانید:  آموزش نمایش مطالب مرتبط با تصویر شاخص بدون استفاده از افزونه در وردپرس

آموزش رفع مشکل بارگذاری کامل المنتور

برای افزایش این مقدار وارد مدیریت هاست / مدیریت فایل یا file manager هاست و سپس وارد مسیر root یا public_html ( یا هر مسیری که وردپرس را نصب کرده اید ) شوید و فایل wp-cofing.php را باز و ویرایش کنید و در خط مربوط به define ها و پس از WP_DEBUG یک اینتر بزنید و کد زیر را اضافه کنید:

[PHP]define( ‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘512M’ ); [/PHP]

حال فایل را ذخیره کنید و مجددا به همین قسمت در اطلاعات سیستم المنتور بروید و بخش مموری لیمیت را بررسی کنید اگر به 512 افزایش یافته است مجددا صفحه ویرایش المنتور را بزنید و بررسی کنید رفع مشکل لود المان های المنتور باید انجام گرفته باشد.

همچنین شما میتوانید از قسمت select php version در برخی از هاست مقدار memory_limit را مدیریت کنید.

بررسی پلاگین های نصب شده روی سایت

در برخی موارد ممکن است یک یا چند پلاگین نصب شده روی هاست شما با المنتور تداخل داشته باشد. این امر ممکن است در هر سایتی با هر کاربری رخ دهد. آنچه مهم است شما همواره کمترین پلاگین ها را با توجه به نیاز خود نصب کنید. برای عیب یابی پلاگین ها پیشنهاد میکنیم وارد پوشه پلاگین های وردپرس خود به آدرس زیر شوید:

wp-content/plugins

سپس یک پوشه جدید به نام deactives ایجاد کنید و همه پلاگین ها به غیر المنتور و دیگر پلاگین ها را به این پوشه move یا انتقال دهید. حالا صفحه ویرایشگر المنتور را بررسی کنید اگر مشکل رفع شد. برگردید به پوشه deactives یک به یک پلاگین ها را یک پوشه عقب تر یا پوشه plugins انتقال دهید. در هر مرحله و پس از هر پلاگین صفحه المنتور را بررسی کنید. در پلاگینی که با فعال سازی مجدد آن مشکل پدیدار شد این پلاگین مشکل ساز است. پس سایر پلاگین های باقی مانده در پوشه deactives ( در صورت موجود بودن ) به پوشه plugins انتقال دهید.

حال به قسمت پیشخوان وردپرس » افزونه ها بروید و افزونه ای که مشکل ساز بود را غیرفعال کنید و با توسعه دهنده افزونه در رابطه با رفع مشکل و تداخل راهنمایی بگیرید.

بروزرسانی المنتور و وردپرس به آخرین نسخه موجود

یکی از روش هایی که در کمتر سایتی برای حل این مشکل به آن اشاره شده است بروزرسانی هسته المنتور و وردپرس است. المنتور همواره بروزرسانی و استیبل تر می شود. پس ضروری است که شما نسخه رایگان المنتور و نسخه پرمیوم المنتور را به آخرین نسخه موجود آپدیت بفرمایید. در کنار بروزرسانی المنتور ، حتما بروزرسانی وردپرس را به آخرین نسخه فراموش نکنید و همواره به آخرین نسخه آپدیت کنید.

در ادامه بخوانید:  آموزش جامع کاهش درخواست های HTTP برای بهبود بارگذاری سایت در وردپرس

اگر دیگر پلاگین هایی دارید که آپدیت نیستند حتما آن ها را نیز به آخرین نسخه آپدیت کنید چون این احتمال وجود دارد پلاگین ها نسخه سازگار با المنتور را ارائه کرده باشند و شما با آپدیت افزونه های وردپرس نسخه کامل و بدون مشکل آن افزونه را استفاده کنید و مشکلتان رفع شود.

تغییر قالب به قالب پیشفرض وردپرس

قالب های پیشفرض وردپرس که براساس سال های میلادی مانند 2020 یا 2021 توسعه داده میشوند استاندارد ترین و ساده ترین قالب های وردپرسی است. پس اگر المنتور شما در قالب های پیشفرض مشکلی از نظر لود المان هایش نداشته باشد قطعا مشکل از سمت قالب شماست. البته این به معنی کدنویسی نادرست قالب شما نیست چون ممکن است که قالب شما به پیشنیاز های خاصی نیاز داشته باشد که نیاز باشد روی هاستان این پیشنیاز ها تامین باشد.

پس در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » پوسته ها میرویم و اولین قالب که 2021 است را نصب و فعال میکنیم و مجددا به صفحه ویرایش المنتور میرویم و چک میکنیم که آیا مشکل لود المنتور رفع شده است یا خیر اگر رفع شد که حتما با توسعه دهنده قالب خود در ارتباط با این مشکل در تماس باشید.

چگونه خطای عدم لود المنتور را رفع کنیم؟

تغییر روش بارگذاری ویرایشگر المنتور

یکی از ویژگی های خوب المنتور که در صفحه ساز های دیگر ممکن است آن را نتوانید داشته باشید حالت امن یا safe mode است. با استفاده از این روش شما میتوانید در حالت امن ادیتور المنتور را اجرا و از بیشتر خطاهای لود المنتور عبور کنید. برای این کار لازم است در پیشخوان وردپرس به منوی المنتور » تنظیمات » تب پیشرفته قسمت تغییر روش بارگذاری ویرایشگر را که در حالت پیشفرض غیرفعال است از فعال کنید.

رفع مشکل لود المنتور

جمع بندی

در این آموزش ما روش های رفع مشکل لود المان های المنتور را آموزش دادیم. اگر با هیچ کدام از روش های فوق مشکل شما رفع نشد ( که احتمال آن بسیار کم است.) نیاز است که سایت شما توسط یک متخصص عیب یابی شود.

امیدواریم که با روش های فوق مشکل لود المان های المنتور شما رفع شود و از امکانات این صفحه قدرتمند استفاده کنید. اگر سوال یا مشکلی داشتید خوشحال میشوم در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا بررسی و پاسخ دهم.

مدیر زرد وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader