ورود و عضویت
0
No products in the cart.

آموزش اضافه کردن بخش فرهنگ لغت یا دیکشنری به وردپرس

عمومی وردپرس مدیر زرد وردپرس 22 ارد 1400

آیا میخواهید بخش فرهنگ لغت یا دیکشنری را به سایت وردپرس خود اضافه کنید؟ بخش فرهنگ لغت یا دیکشنری تمام واژه ها و اختصارات مربوط به حوزه کسب و کار شما را شامل می شود، بدین ترتیب شما می توانید به آسانی موضوعات مربوط به کسب و کار خود را به مشتریان سایت خود توضیح دهید. این به شما کمک می کند تا بتوانید اعتماد آنها را جلب کرده و خود را در حوزه ای که فعالیت می کنید، پیشتاز بکنید. در این مطلب به شما نشان دهیم خواهیم داد که چگونه می توانید بخش فرهنگ لغت یا دیکشنری را به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

اضافه کردن بخش فرهنگ لغت یا دیکشنری

فرهنگ لغت یا دیکشنری چیست؟

یک فرهنگ لغت شامل معانی کلمات است که به ترتیب حروف الفبا و در مورد یک موضوع خاص لیست شده اند. این بخش کلمات کلیدی و توضیحات را همانند یک دیکشنری که به افراد کمک می کند تا معنی کلمات، عبارات و اختصارات را متوجه شوند، نمایش می دهد.

 

اضافه کردن فرهنگ لغت یا دیکشنری به وردپرس

برای شروع ابتدا شما میبایست افزونه CM Tooltip Glossary را نصب و فعال کنید. برای دریافت این افزونه می توانید از لینکی که در پایین همین مطلب قرار داده شده است استفاده کنید.

در صورتیکه با نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید، می توانید مقاله “سه روش مختلف نصب پلاگین (افزونه) در وردپرس” را مطالعه کنید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه، به صورت خودکار به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد. البته پیش از آن محتوایی با پس زمینه سبز رنگ نمایش داده می شوند که برای عبور از این بخش کافی است بر روی دکمه Skip که در پایین این بخش وجود دارد، کلیک کنید.

در ادامه بخوانید:  نحوه غیر فعال کردن ایمیل بروزرسانی خودکار وردپرس

بعد از کلیک بر روی دکمه مذکور وارد صفحه تنظیمات افزونه خواهید شد. در صفحه مذکور بر روی تب General Settings کلیک کنید. در تب مذکور شما می توانید برگه ای را که میخواهید کلمات فرهنگ لغت را در خود نمایش دهد، انتخاب کنید، آدرس برگه مذکور را تعیین کنید و سایر گزینه های مربوطه را مدیریت کنید. شما همچنین می توانید قابلیت case sensitive یا حساسیت به حروف را نیز فعال کنید.

اگر برگه مربوط به فرهنگ لغت را ندارید، میتوانید تیک گزینه Generate Page for Glossary Index در قسمت Glossary Index Page ID را بزنید تا برای بخش فرهنگ لغت شما یک برگه جدید ایجاد شود. به صورت پیش فرض، برگه مربوط به فرهنگ لغت در سایت شما به صورت زیر خواهد بود:

site.com/glosary

اگر در صفحه تنظیمات افزونه، Glossary Terms Permalink را تغییر داده باشید، میتوانید از عبارت دلخواه خود برای پیوند یکتا مربوط به برگه فرهنگ لفت خود استفاده کنید.

به محض اینکه کار تمام شد، بر روی دکمه Save Changes کلیک کنید.

بعد از آن شما میبایست به تب Glossary Index Page برای انجام تنظیمات مربوط به نمایش مراجعه کنید.

هر گزینه که در تب مذکور شامل یک آیکون علامت سوال است. شما می توانید برای آگاهی از عملکرد هر کدام از گزینه ها، موس خود را روی آیکون مذکور ببرید.

بعد از آن شما میبایست به تب Glossary Term مراجعه کنید تا بتوانید تنظیمات لینک های مربوط به فرهنگ لغت را مدیریت کنند.

 

اضافه کردن واژه جدید به فرهنگ لغت

حالا که شما تنظیمات مربوط به فرهنگ لعت را انجام داده اید، شما آماده اید تا کلمات خود را به هماره ترجمه آنها در سایت وارد کنید.

در ادامه بخوانید:  با ۱۰ ویژگی منحصربه فرد وردپرس آشنا شویم…

تنها کافی است به مسیر CM Tooltip Glossary » Add New در محیط پیشخوان سایت خود مراجعه کنید تا بتوانید واژه جدیدی به فرهنگ لغت سایت خود اضافه کنید.

ابتدا شما میبایست نامی برای واژه مورد نظر و سپس توضیحات مربوط به آن را وارد کنی. به محض اینکه جزئیات مربوطه را مکتوب کردید، کافی است بر روی دکمه انتشار کلیک کنید.

 

شما می توانید هر تعداد واژه که بخواهید به فرهنگ لغت خود اضافه کنید. واژه های اضافه شده به صورت خودکار به ترتیب حروف الفبا مرتب شده و در برگه ای که برای نمایش انتخاب کرده اید قرار می گیرند. این افزونه همچنین به شما اجازه می دهد تا واژه مورد نظر خود را با عدد شروع کرده و آنها را قبل از واژه ها در برگه مذکور نمایش دهید.

بعد از اضافه کردن چند کلمه، شما می توانید به برگه مربوط به فرهنگ لغت سایت خود مراجعه کنید و نتیجه را ببینید.

توجه: آدرس برگه مربوط به فرهنگ لغت با چیزی که در تنظیمات افزونه ایجاد کرده اید، یکسان است.

در برگه مربوط به فرهنگ لغت که در سایت خود ایجاد کرده اید، کاربران سایت شما میتوانند از ترتیب الفبایی یا عددی موجود در برگه برای مشاهده کلمات استفاده کنید.

مدیر زرد وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader